ابزار وبلاگ

ابزار وبلاگ

پمپ آبگرمکنی ایکار 120وات

پمپ آبگرمکنی ایکار 120وات


مشخصات اصلی


قیمت: ۱۶۸۰۰۰۰۰ تومان

معرفی اجمالی محصول


نقد و بررسی
مشخصات فنی
فیلم محصول
پرسش و پاسخ

نقد و بررسی


پمپ آبگرمکنی ایکار 120وات

امروزه ساختمان های با چندین طبقه و واحد جایگزین بناهای قدیمی یک یا دو واحد شده اند. در نتیجه ساکنین در چنین ساختمان هایی گاها با مشکل کمبود فشار آب مواجه هستند.

هدف اصلی پمپ تقویت کننده فشار و یا پمپ آبگرمکن، ایجاد فشار مطلوب در سیستم های لوله کشی و گرمایشی می باشد. پمپ آبگرمکنی بسیار بی صدا و بدون دردسر در نصب در داخل واحد نصب می شود. سوالی که خیلی از افراد برای خرید این پمپ می پرسند این است که :

ما در داخل واحدمون فشار آب کمه در حالیکه طبقات پایین تر فشار خوبی دارن، و پکیج ما در هنگام آب گرم مصرفی با کم و زیاد شدن آب مدام سرد و گرم میشود.

آیا پمپ پشت آبگرمکنی میتواند نوسانات ناشی از پمپ اصلی را برای واحد من برطرف کنه و دمای آب یک دست فراهم کنه؟

در جواب باید گفت که این پمپ ها در ورودی پیکج ها و یا آبگرمکن ها نصب می شوند. هنگامی که شما شیر آب را باز می کنید تا مادامی که شیر باز باشد، پمپ آب را روشن نگه میدارد که این امر باعث می شود مشعل داخل آبگرمکن تا زمان استفاده شما باز باشد و آب گرم را با فشار کافی برای شما فراهم میسازد.

پمپ آبگرمکن 120وات ایکار از سری مینی پمپ های تقویت فشار می باشد و بسیار مناسب برای آپارتمان هایی می باشد که طبقات بالایی آن دچار افت فشار می باشند.

پمپ آبگرمکن ایکار مدل 120وات از سری پمپ های تقویت فشار آب سرد می باشد.

مینی پمپ های آبگرمکنی قادر به تأمین فشار داخل واحد بوده و با قابلیت نصب داخل آپارتمان می تواند بدون لوازم نصب پمپ های رایج ، فشار آب را ۱ بار افزایش داده و افت فشار در طبقات بالایی را جبران نماید.

مزایای پمپ آبگرمکن ایکار (مینی پمپ آب داخل واحد آپارتمان) دارای قابلیت نصب راحت و آسان می باشد و هم چنین از نوع بی صدا می باشد. یکی از مزایای این پمپ صدای بسیار بسیار کم آن است که تقریبا” آن را بی صدا ساخته است؛ لذا از این پمپ می توان جهت استفاده داخل واحد مسکونی استفاده کرد بدون اینکه از نظر صدا برای ساکنین ایجاد مشکل کند.به همراه این پمپ یک فلوسوییچ ارائه می شود که وظیفه آن وصل و قطع کردن پمپ در زمان باز و بسته شدن شیر می باشد ، این پمپ با پوسته استنلس استیل و کلگی و پروانه برنجی طراحی شده است که آن را ضد آب محافظ در برابر گرد و غبار و خردگی می کند .

خودکار (Automatic)

در حالت کنترل دستی امکان کار کردن متداوم دستگاه وجود دارد، چرا که خاموش کردن پمپ هم به صورت دستی باید صورت گیرد.

در حالی که در مدل های اتوماتیک، سنسور های جریانی وجود دارد که در هنگام باز کردن شیر آب گرم پکیج یا آبگرمکن را روشن می کند و هنگامی که شیر بسته شود، سنسور پمپ را خاموش می کند. هم چنین این مدل ها می توانند به صورت افقی و یا عمودی باشند.

هم چنین پمپ های تقویت فشار بسته به نوع آب پمپاژی _ آب سرد، گرم و یا مخلوط _ به سه مدل تقسیم می شوند. در این راستا پمپ هایی وجود دارد به طور خاص برای آب سرد، آب گرم و یا نوع مختلط استفاده می شوند.

شما نمی توانید از پمپ تقویت فشار آب سرد در لوله های آب گرم استفاده نمایید. چراکه قطعات و پوشش این پمپ برای آب گرم طراحی نشده است و در صورتی که برای آب گرم استفاده شود به سرعت خراب می شود.

در هنگام انتخاب دستگاه ، باید به پارامتر هایی مانند قدرت، کارایی، میزان صدا و حداکثر فشار ممکن توجه ویژه ای شود. علاوه بر این، این دستگاه ها می توانند برای سیستم های خاصی مانند تجهیزات چاه ها، گردش آب گرم، زهکشی و در ایستگاه های فاضلاب استفاده شود.

پمپ تقویت کننده فشار باید در هر سیستم آبرسانی وجود داشته باشد، به ویژه در مواردی که فشار آب کم باشد و یا سیستم آبرسانی مرکزی وجود ندارد.

پمپ آبگرمکنی این امکان را به شما میدهد تا فشار کافی برای تمامی تجهیزات خانه مانند لباس شویی و یا ماشین ظرف شویی داشته باشید. به طور کلی در طبقات بالاتر ساختمان های مرتفع فشار آب کافی داشته باشید.

هم چنین این پمپ ها در بخش های دیگری مانند بهره وری از سیستم های گرمایشی بسیار مناسب می باشد. در این مقاله تمامی سوالات مربوط به نحوه انتخاب و نحوه نصب پمپ آبکرمکن را جواب خواهیم داد.

مشکل فشار کم آب هنگام باز کردن شیر آب برای بسیاری از ساکنان ساختمان های بلند و هم چنین خانه های خصوصی وجود دارد. این امر به ویژه در زمستان قابل توجه است، و آبگرم مطلوبی برای طبقات بالاتر فراهم نیست.

هم چنین اگر در این طبقات ماشین لباس شویی یا ماشین ظرفشویی وجود داشته باشد در عملکرد آن ها مشکلاتی به وجود خواهد آمد چراکه به دلیل فشار کم آب، آن ها به راحتی روشن نخواهند شد.

در این وضعیت یا باید خانه ای بهتر در طبقات پایین تر پیدا کنید و یا از پمپ تقویت فشار استفاده کنید. به طور منطقی و طبیعی، گزینه دوم راحت تر و افتصادی تر هست.

چه سوالاتی را در هنگام خرید پمپ پشت آبگرمکنی بپرسید؟

قدرت پمپ چقدر است؟

واضح است که هرچقدر دستگاه قدرتمند باشد، بهتر است، اما لطفا توان مورد نیاز واحد خود را انتخاب نمایید مخصوصا اگر لوله کشی های ساختمانتان قدیمی است. با استفاده از یک مانومتر فشار آب پکیج را اندازه گیری کنید و با توجه به آن پمپ خود را انتخاب نمایید. برای تعین قدرت باید تعداد شیر ها و تجهیزات لوله کشی را در نظر بگیرید.

آیا پمپ آبگرمکنی پر سر و صداست؟

شما قرار است که پمپ آب را داخل واحد نصب کنید و این فاکتور بسیار با اهمیت است. در نتیجه در هنگام خرید به میزان صدا که با دسی بل بیان می شود توجه کنید. هرچه میزان دسی بل صدا کمتر باشد پمپ کم صدا تری خواهید داشت.

آیا این مدل برای سطح مقطع آپارتمان شما مناسب است؟ ب

رخی از این پمپ ها برای سطح مقطع خاصی طراحی شده است. در نتیحه قبل از خرید این پمپ سطخ مقطع جای نصب را اندازه گیری کنید. در صورت نصب پمپ با سطح مقطع اشتباه، بار اضافی خواهید داشت و فشار آب افزایش نمی یابد. هم چنین به سایز پمپ آبگرمکنی توجه کنید.

ارتفاع پمپ چقدر است؟ این پمپ ها معمولا ارتفاع زیادی نمی زنند اما با توجه به طبقه ای که هستید ارتفاع پمپ مهم است. چراکه ارتفاع کمی را انتخاب نمایید آب به واحد شما نخواهد رسید.

اما قبل از آن که برای خرید آن راهی شوید بهتر است با نحوه عملکرد این پمپ ها آشنا شوید.

نحوه عملکرد پمپ آبگرمکنی

این پمپ ها فشار آب داخل لوله ها را تنظیم می کنند و آن را در یک مقدار مناسب- نزدیک به 4 اتمسفر – نگه میدارد. در اکثر مواقع، درساختمان های مرتفعف این شاخص در حدود 1 یا 1.5 اتمسفر متوقف می شود.

بنابراین جای تعجب ندارد که ماشین لباس شویی یا ظرف شویی به سادگی روشن نمی شود چرا که برای روشن کردن آن ها حداقل 2 اتمسفر فشر لازم است.

با این حال نباید برای فشار بیش از حد تلاش کرد. برای مثال اگر فشار را تا 7 اتمسفر افزایش دهید موجب آسیب رساندن و ضربه زدن به لوله های آبرسانی می شود. در این حالت نه تنها خود را به مشکل میاندازید سایر ساکنین ساختما را نیز با مشکل مواجه خواهید کرد.

اما پمپ آبگرمکنی چگونه به تقویت دمای آبگرم کمک خواهد کرد؟

برای روشن ماندن مشعل پکیج ها و یا آبگرمکن های نصب شده در داخل واحد ها ، باید حداقل فشاری قبل از پیکج وجود داشته باشد. اما در بعضی طبقات بالاتر در ساختمان که فشار آب کافی ندارند،

این حداقل فشار مهیا نمی شود. در نتیجه مشعل به صورت مداوم روشن نمی ماند و به صورت مقطعی روشن و یا خاموش می شود. در نتیجه شاید در این مواقع احساس کنید که آب گرم و سرد می شود.

با نصب این پمپ ها در ورودی پکیج ها یک فشار ثابت برای پکیج ها ایجاد می کند و در باعث می شود که مشعل به صورت متداوم روشن باقی یماند. در نتیجه شما علاوه بر داشتن فشار آب ثابت، از آب گرم با دمای مناسبی نیز بهره خواهید برد.

نحوه نصب پمپ آبگرمکنی

محل نصب پمپ های تقویت فشار بسیار مهم است و در کارایی آن ها تاثیر خواهد داشت. در این پمپ ها می توان سنسور تشخیص جریان را فعال کرد که تنها در صورت جریان آب از طریق پمپ آب روشن شود.

بنابراین برای طبقات اول و دوم، دستگاه را باید زیر زمین نصب شود. در نتیجه نیاز به نصب پیچیده این پمپ با پمپ دیگر در زیر زمین یا همکف است که بتوان از افزایش فشار مایع در لوله ها اطمینان حاصل کرد. مدار کار پمپ آبگرمکن به راحتی قابل درک است و به نصب صحیح دستگاه کمک خواهد کرد.

اما اگر در طبقات چهارم یا پنجم زندگی می کنید ، دیگر نمی توانید پمپ را در زیر زمین نصب کنید چراکه همانطور که پیشتر گفتیم این پمپ های ارتفاع زیادی نمی زنند و در نتیجه ظرفیت کافی برای بالا آوردن آب تا ارتفاع مطلوب کافی نخواهد بود.

در نتیجه در این طبقات معمولا پمپ را در لوله ورودی آب و یا در پشت پکیج یا آبگرمکن نصب می کنند تا فشار آب کافی را تامین کند و در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند.

هنگامی که شیر آب و یا ماشین لباس شویی را روشن می کنید، آب حرکت می کند و سنسور جریان ، پمپ را روشن خواهد کرد که این پروسه معمولا بیشتر از یک ثانیه طول نخواهد کشید.

همانطور که مشاهده می کنید، طرخ نصب پمپ تقویت کننده چنان پیچیده نیست. با این حال برای درست نصب کردن آن باید حداقل مهارتی در لوله کشی و بریدن لوله ها داشته باشید.

برای این که پمپ سال های بیشتری برای شما کار کند، در هنگام نصب به موارد زیر توجه کنید:

برای این که طول عمر پمپ بیشتر شود، بهتر است در ورودی پمپ یک فیلتر و یا صافی نصب کنید. ممکن است آب شهری کمی کثیف باشد و یا ممکن است که لوله ها قدیمی باشد و رسوبات چند ساله در جدار داخلی لوله ها وجود داشته باشد. بنابراین اگر یک تکه از پوشش سخت به صورت تصادفی از لوله خارج شود و به داخل پمپ وارد شود و آن را خراب کند.

پمپ را در محلی گرم و خشک نصب کنید. چراکه اگر درجه حرارت به زیر صفر بیفتد، آب داخل پمپ منجمد می شود و به آن صدمه می زند.

شیر آب و سایر تجهیزات مورد استفاده در واحد باید در مسیر پمپ نصب شده باشند که دسترسی آب به سایر تجهیزات را مسدود نکنند .

اگر چه این پمپ ها صدایی ندارند اما لرزش آن ها در حین کار کردن می تواند اتصالات متصل به آن را کمی شل کند. بنابراین هر از چند گاهی از محکم بودن این اتصالات اطمینان حاصل کنید و در صورت لزوم دوباره آن ها را محکم کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه انتخاب و یا نصب این پمپ ها می توانید با ما در تماس باشید.

پمپ آبگرمکنی و یا پمپ تقویت فشار کیفیت زندگی را در آپارتمان ها و یا ساختمان های شخصی به طور قابل توجهی افزایش می دهد.

اگر کمی برای انتخاب و خرید آن وقت و سرمایه صرف کنید، متوجه تغییرات در فشار آب و گرمای مطلوب در زمستان آینده خواهید شد. آب گرم بلافاصله پس از باز کردن شیر جریان می باید ( نه بعد از 5 دقیقه انتظار) و هم چنین اتاق ها گرم تر خواهند بود.

مشکل کمبود فشار معمولا در ساختمان ها پر ارتفاع اتفاق نمی افتد. غالبا این مساله به خاطر انتخاب نادرست تجهیزاتی مانند پمپ یا مخزن و یا سایر تجهبزات سیستم آبرسانی ناشی می شود. در این صورت فشار آب حتی برای نیاز های بهداشتی کافی نخواهند بود.

امکانات :

نصب آسان

اندازه کوچک

ظرفیت بالا

کم صدا بودن

ضد آب

محافظ در برابر گرد و غبار

محافظ در برابر خوردگی

برخی مشخصات پمپ آبگرمکنی 120 وات ایکار

مناسب برای واحدهای 100 تا 150 متر

قدرت= 120 وات

حداکثر ارتفاع =15 متر

حداکثر آبدهی= 25 لیتر بر دقیقه

دور موتور =2850 دور بر دقیقه

خازن=5 میکرو فاراد

سیم پیج این پمپ از جنس مس می باشد .

این پمپ دارای فلوسوییچ می باشد .

این پمپ دارای صدای نسبتا کم می باشدبرچسب ها: پمپ ایکار , پمپ زیر پکیجی ایکار , پمپ زیر ابگرمکنی ایکار , پمپ زیر پکیجی 120وات ایکار , پمپ زیر پکیجی ایمر , پمپ زیر ابگرمکنی ایمر , پمپ زیر پکیجی 120وات ای ,

مشخصات فنی


فیلم محصولپرسش و پاسخ


ارسال پرسش جدید

نام :
ایمیل :
متن :
کد امنیتی : ریست تصویر