ابزار وبلاگ

ابزار وبلاگ

نحوه تعویض یاتاقان کولر آبی

نحوه تعویض یاتاقان کولر آبی

تعویض یاتاقان کولر آبی چگونه انجام می‌شود؟

ما در ادامه آموزش تعویض یاتاقان کولر آبی را برای شما شرح می‌دهیم.

در ابتدا فیوز مینیاتوری و کلید کولر را در وضعیت قطع قرار دهید. سپس به وسیله ی آچار بکس مناسب پیچ های نگه دارنده ی یاتاقان معیوب را نگه دارید و به وسیله ی آچار تخت مهره های پیچ را باز کنید. پس از باز شدن پیچ و مهره ها، پروانه و محور آن را کمی به سمت بالا حرکت دهید تا یاتاقان معیوب برای بیرون آمدن از محور آزاد شود، سپس یاتاقان کولر که معیوب است را با دست بگیرید و آن را از محور پروانه بیرون آورید.

پس از بیرون آوردن یاتاقان معیوب، یک عدد یاتاقان سالم و مناسب را در محل یاتاقان معیوب نصب کنید. پس از تعویض یاتاقان کولر آبی، یاتاقان سالم را به وسیله ی روغندان و با روغن مقاوم در مقابل رطوبت، روغن کاری کنید.

دقت داشته باشید که استفاده از یاتاقان هایی با اجزای پلاستیکی صحیح نیست.

دلایل صدای زیاد کولر آبی چیست؟

از دلایل اصلی ایجاد صدا از کولر آبی و صدای جیر جیر از آن، خشک شدن یاتاقان کولر آبی است. که در این موارد حتما باید یک سرویسکار، کولر آبی را بررسی کند و به سرویس و یا تعویض یاتاقان کولر آبی بپردازد. با ثبت سفارش سرویس و تعمیر کولر آبی، تعویض یاتاقان کولر آبی را می‌توانید به متخصصین سرویس و تعمیر کولر آبی در «خدمت از ما» بسپارید. همچنین اگر می‌خواهید از هزینه تعویض یاتاقان کولر آبی بیشتر بدانید حین درخواست سرویس خود از تعمیرکار کولر این سوال را بپرسید.