ابزار وبلاگ

ابزار وبلاگ

راهنمای سرویس کولر آبی

راهنمای سرویس کولر آبی

سرویس کولرهای آبی قبل از فرا رسیدن گرمای طاقت فرسای تابستان الزامی است. نحوه سرویس کولر آبی روی کارکرد صحیح قطعات کولر تاثیر مستقیم دارد. اگر قصد دارید خودتان این کار را انجام دهید می توانید نحوه سرویس کولر آبی تصویری را ببینید تا راه و چاه کار دست تان بیاید. در این مطلب چگونگی سرویس کولر آبی به زبان ساده بیان شده تا راهنمای بی تجربه ها باشد. قطعا حرفه ای ها به خوبی با روش سرویس کولر آبی آشنایی دارند.

سرویس کولرهای آبی


قبل از هر چیزی برق کولر را قطع کنید

بیشترین صدمات مربوط به برق گرفتگی در حین کارهای تعمیراتی است. هر چقدر هم که تخصص داشته باشید نباید فراموش کنید که ابتدا برق اصلی کولر را قطع کنید. پس از قطع برق اصلی می توانید آموزش سرویس کولر آبی را گام به گام اجرا کنید.

بهتر است پوشال را هر ساله تعویض کنید

پوشال کولر یکی از مکان هایی است که به سادگی قارچ و باکتری ها در آن جا خوش می کنند. بوی بدی که پس از روشن کردن کولر به مشام می رسد ناشی از رشد همین قارچ ها و باکتری های در لابه لای پوشال های کولر است. تعویض سالانه پوشال کولر تنها راه خلاصی از این قارچ ها و باکتری های بیماری زاست. علت اصلی آلرژی به باد کولر در اغلب موارد همین قارچ و باکتری هایی هستند که حتی با چشم هم دیده نمی شوند. با هزینه ای اندک می توانید پوشال را عوض کنید و هوای سالم و خنک را به داخل منزل دعوت کنید. هنگام تعویض پوشال ها ابتدا آن را خیس کرده و سپس در شبکه توری نصب کنید.

برزنت های مخدوش و سوراخ دار باید تعویض شود

پارچه برزنتی در حفظ باد کولر تاثیر گذار است به محض مشاهده سوراخ و پارگی در برزنت نسبت به تعویض آن اقدام کنید. اگر باد کولر سرد نیست یا کولر وزش خوبی ندارد علت را در همین مورد می توان پیدا کرد. پارچه برزنت در معرض مستقیم نور خورشید قرار دارد و خیلی زود آسیب می بیند.


چگونگی سرویس کولر آبی بخش موتوری

قطعات مکانیکی کنترل و محل اتصال محور توربین هوا به بولبرینگ را روغن کاری کنید.

تسمه گرداننده موتور را تنظیم کنید شاید تسمه نیاز به تعویض داشته باشد.

واتر پمپ را از رسوبات پاک کرده و روغن کاری کنید.

تشتک تحتانی را تمیز کرده و از سالم بودن مسیر آب مطمئن شوید.

لقی موتور را با یک واشر تنظیم کنید.

یاتاقان ها را از نظر کارایی و روغن کاری چک کنید.